Wykładowcy Psychologia
prof. dr hab. Ewa Mojs Kierownik katedry Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Psycholog, psychoterapeuta i neuropsycholog praktyk, początkowo w Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, następnie w Wielkopolskim Centrum Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, a także wspierając diagnostycznie i terapeutycznie Klinikę Reumatologii i Rehabilitacji UMP, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.
|
dr hab. Tomasz Hanć, prof. UAM Doktor habilitowany nauk biologicznych, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Jest autorem wielu artykułów naukowych i książek oraz wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych, poświęconych tematyce ADHD oraz stresu i traumy.
|
dr hab. Maciej Błaszak, prof. UAM Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Prowadzi szkolenia dla biznesu, związków zawodowych, samorządu i nauczycieli. Konsultant i trener z doświadczeniem biznesowym, pomagający rozwiązywać złożone problemy zarządcze wynikające ze zmian organizacyjnych w firmie.
|
Marta Stolarska Wykształcenie i pracę zawodową łączy z największą życiową pasją, jaką jest poznawanie człowieka, pomaganie w pokonywaniu jego trudności i akceptowaniu ograniczeń, a przede wszystkim odkrywaniu i skutecznym wykorzystywaniu zasobów.
|
dr Karolina Kręglewska Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji, członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, a także doktorantką na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Psycholog szkolny, specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży. Prowadzi także terapię indywidualną dla dorosłych.
|
dr Beata Bochnia |
dr Wojciech Strzelecki dr nauk o zdrowiu, psycholog, muzykoterapeuta, czynny muzyk, starszy wykładowca w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kontrabasista i basista w zespole Kwartet ProForma. Prowadzi wykłady, ćwiczenia i seminaria m.in. z zakresu psychologii społecznej, psychologii rozwojowej, psychologii klinicznej i muzykoterapii. Autor ponad 180 publikacji z zakresu psychologii i muzykoterapii o wartości 1226.500 KBN i 7,298 IF, redaktor cyklu wydawniczego „Psychologia w naukach medycznych” (5 części) oraz współredaktor monografii „Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją” i „Kreatywność w arteterpi”. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: psychologii społecznej, muzykoterapii, arteterapii, spektrum autyzmu, psychologii dziecka oraz myśli i dzieła Alberta Schweitzera.
|
mgr Marta Grabka Zajmuje się tworzeniem strategii HR związanej z biznesową strategią firmy. Koordynuje procesy rekrutacji. Angażuje się w badania satysfakcji pracowników, organizuje szkolenia, zarządza komunikacją wewnętrzną i wspiera rozwój zespołu HR.
|
Beata Dranikowska Psycholog, ekonomista, dyplomowany trener i konsultant biznesowy, coach z międzynarodowym certyfikatem International Coach Federation PCC (Professional Certified Coach), praktyk biznesu z doświadczeniem menedżerskim. Daje jakość i rozwiązania w oparciu o autentyczne potrzeby ludzi i oczekiwaną w organizacji zmianę. Pracuje z pasją i zaangażowaniem.
|
Bartosz Nowak Tutor, nauczyciel akademicki, nauczyciel i wychowawca w liceum ogólnokształcącym, asystent osób atypowych. Posiada praktyczne doświadczenie pedagogiczne w pracy z młodzieżą licealną i akademicką w spektrum autyzmu. W pracy dydaktycznej pracuje w oparciu o metodykę design thinking.
|
dr Maia Stanisławska-Kubiak Jest praktykiem, wykładowcą i badaczem w dziedzinie psychologii. Autorka licznych publikacji z zakresu psychosomatyki i neuropsychologii. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego.
|
dr Grażyna Teusz Specjalizuje się w terapii, pedagogice Gestalt, arteterapii oraz systemowej terapii rodzin. Zainteresowania badawcze: psychologia i pedagogika rodziny, psychologia narracyjna, poradnictwo biograficzne, krytyczne wydarzenia życiowe w cyklu życia rodziny oraz w dynamice zmian rozwojowych w systemie rodziny.
|
dr Bartosz Grobelny Absolwent Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (studia doktoranckie) na kierunku fizjoterapia (obecnie adiunkt) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gdzie zdobył tytuł magistra psychologii. Pracownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej UMP. Na codzień jego praca opiera się nie tylko na praktyce z sportowcami ale również przypadkami klinicznymi.
|
dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak Wykładowca, kierownik specjalizacji, opiekun stażów specjalizacyjnych w dziedzinie psychologia kliniczna, Wiceprzewodnicząca Poznańskiego Oddziału Psychologicznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (kadencja 2022-2025), którego statutowym celem jest kultywowanie historii i misji nauk psychologicznych. Przez wiele lat pełniła funkcję psychologa klinicznego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu
|
Agnieszka Krzemień Jako Head of Right Management wraz z zespołem Career Coachów projektuje i dostarcza rozwiązania dla klientów w całej Polsce, aby dostosować ich strategię talentów do ich strategii biznesowej. Zmotywowany i entuzjastyczny Ekspert ds. rozwoju kariery i talentów.
|
dr Marcin Kochanowski Jest doktorem psychologii, nauczycielem akademickim i praktykiem psychologii sportu. Już ponad 15 lat współpracuje z kadrami narodowymi. Uczestniczył w Turniejach Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata i Europy, a także Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Prowadzi wykłady motywacyjne, szkolenia z budowania zespołu.
|
dr n. med. i n. o zdr. Dominik Czajeczny Psycholog, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. W 2016 roku ukończył Podyplomowe Studia Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenia kliniczne zdobywał w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" w Poznaniu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
|
dr Igor Kozak Psycholog kliniczny, psycholog szkolny, technik EEG, psychoterapeuta, neuroterapeuta oraz doktor nauk teologicznych. Pracuje z młodzieżą w kryzysie uzależnienia i ich systemem rodzinnym.
|
Kasper Małecki Trener golfa i były zawodowy siatkarz. Organizator campów golfowych w Polsce, Dubaju i Turcji. Zdobywca 3 miejsca na światowych finałach Turnieju World Amateur Golfers Championship – Borneo 2019. Dzięki sportom, które uprawia, nabytej wiedzy oraz ciągłemu rozwojowi i współpracy z m.in. Rehasport czy Innline pomaga zawodnikom w rozumieniu i dostosowywaniu się do potrzeb ruchowych w sporcie. Golf uważa za fantastyczną formę spędzania czasu, możliwość poznania ciekawych ludzi, zabawę i realizację ambicji sportowych.
|
prof. dr hab. Henryk Mruk W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się tematyką zachowań konsumentów, rozkładami dochodów ludności, ekonomią behawioralną, marketingiem i przywództwem.
|
prof. WSZiP dr Małgorzata Ratajczak Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, adiunkt i profesor Wyższej Szkoły Zarządzania i Psychologii w Poznaniu, doświadczony dydaktyk. Przedmiotem jej zainteresowań naukowych jest prawo finansowe, prawo administracyjne oraz prawo pomocy społecznej.
|
Marta Urbańska Radca Prawny. Prowadzi w Poznaniu kancelarię lawLab Radcy prawni (e-lawlab.com). Doradza przedsiębiorcom w bieżącej działalności. Pisze, sprawdza i negocjuje umowy i regulaminy oraz prowadzi spory sądowe. Zajmuje się prawem marketingu i tematyką ochrony danych osobowych ( RODO), a także prawem e-commerce (sklepy internetowe, serwisy).
|