prof. dr hab. Henryk Mruk

W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje  się tematyką zachowań konsumentów, rozkładami dochodów ludności, ekonomią behawioralną, marketingiem  i przywództwem.

W 2014 roku uzyskał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za podręcznik pt. „Marketing.   Satysfakcja klienta i rozwój przedsiębiorstwa”. Jest współtwórcą koncepcji teoretycznych oraz badań praktycznych w zakresie marketingu farmaceutycznego. Wypromował 39 doktorów. Zasiada w kilku radach programowych czasopism – m.in. w Radzie Programowej „Marketing i Rynek”.

Od 2017 roku jest członkiem Rady Programowej Akademii Umiejętności Eurocash w Warszawie. Od 2019 roku jest członkiem Rady Społecznej Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poza pracą badawczą i dydaktyczną, współpracuje z podmiotami praktyki gospodarczej. 

Jest także współautorem Encyklopedii Pszczelarskiej.  Pszczoły są rozwijanym od 1972 roku hobby.

Jest absolwentem i emerytowanym profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 1 października 2018 roku pracuje na pełnym etacie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, a z Uczelnią związany jest od jej założenia, czyli od 1992 r.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020

Wykładowca, który inspirował i motywował Studentów do nauki w roku 2022/2023