Wykład "Czy manager projektu to też designer?"

Body: 

Wszystkie pomysły i zadania biznesowe mogą być zrealizowane z wykorzystaniem narzędzi i technik zarzadzania projektami. 
W tym także design.
Aby projekt stworzony przez designera (w j.polskim: projektanta) był skutecznie wdrożony musi przejść przez fazy zwane cyklem życia projektu: inicjacja, planowanie, realizacja, monitorowanie i kontrola oraz zamknięcie. 
Do realizacji pomysłu designera potrzebny jest zespół na czele którego stoi szef/kierownik projektu. 

W przypadku powstania pierwszego prototypu kultowego brytyjskiego samochodu MINI COOPER szefem projektu był sam designer - Sir Alec Issigonis. Czy to był sukces? Tytuł lordowski otrzymał od Królowej Brytyjskiej właśnie za ten projekt a sam samochód był produkowany w niemal niezmienionej  formie przez 40  lat, wygrał 4 rajdy Monte Carlo i został wyprodukowany w ponad 5mln sztuk! 
Podczas wykładu, poznaliśmy procedury, które pomagają rywalizować i odnosić sukcesy we współczesnym silnie konkurencyjnym świecie. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest analiza biznesowa, harmonogramowanie, kontrola kosztów, zarzadzanie ryzykiem, a także ratowanie zagrożonych projektów. Mogliśmy również wsiąść do Mini Cooper 1997 w kolorze Night Fire Red, który pokonał trasę rajdu Monte Carlo, rzecz jasna nie wypadajac z trasy;).

Obraz: