Premiera książki "Umowa o pracę - Kompendium wiedzy, które musisz znać"

Body: 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w sklepach dostępna jest nowa książka naszej Wykładowczyni – prof. WSZiB dr Danuty Klucz, pod tytułem „Umowa o pracę. Kompendium wiedzy, które musisz znać”.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o umowie o pracę w jednej książce!

W wolnym i demokratycznym kraju przywykliśmy do egzekwowania naszych praw na różnych polach. Zdecydowanie najbardziej wrażliwą i wymagającą relacją, w której prawa i obowiązki powinny być jasne, jest stosunek pracodawcy i pracownika, uregulowany umową. Czy na pewno wiemy wszystko o tak pożądanej i komentowanej społecznie umowie o pracę? Książka dr Danuty Klucz, zatytułowana „Umowa o pracę. Kompendium wiedzy, które musisz znać” odpowiada na wiele pytań i równocześnie zostawia pole do dyskusji. To obowiązkowa i praktyczna lektura!

Najnowsza książka, wydana nakładem Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji, dedykowana jest obydwu stronom, a więc pracodawcy i pracownikowi. W bardzo przejrzysty sposób gromadzi i opisuje przysługujące im możliwości ustaleń, od momentu zawarcia umowy, przez cały okres jej trwania.

Praktyczna książka w atrakcyjnej formie graficznej

Kompendium opisuje poszczególne artykuły kodeksu pracy, porządkując je i wyjaśniając. Dla ułatwienia, na marginesach zamieszczono w ramkach omawiane artykuły, dzięki czemu bardzo łatwo odszukać interesujący czytelnika fragment. Książka jest jednak nie tylko zbiorem wiedzy, ale również praktycznym przewodnikiem zarówno dla pracodawców i pracowników, jak i osób studiujących prawo pracy.

Dlaczego warto zapoznać się z kompendium?

Książkę dr Danuty Klucz wyróżnia bogate orzecznictwo sądowe i piśmiennictwo, dotykające wielu problematycznych kwestii. To wiedza w pigułce, zamknięta na 180 stronach. W krótkim czasie można wyciągnąć dla siebie maksimum niezbędnych informacji.

„Umowa o pracę. Kompendium wiedzy, które musisz znać” jest do nabycia na stronie: www.bodie.pl/szkolenia/bodie-extra/wydawnictwo/ksiazki od 15 listopada 2019.

O autorce:

Absolwentka studiów magisterskich i studiów podyplomowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk prawnych w zakresie prawa, nauczyciel akademicki, aktualnie zatrudniona na stanowisku profesora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Interesuje się różnymi dziedzinami prawa, z których prym wiedzie prawo pracy. W kręgu jej zainteresowań jest również polityka kadrowa, Społeczna Nauka Kościoła oraz dobre praktyki i etyka w organizacji i biznesie. Autorka artykułów prasowych i publikacji książkowych. Zawodowo związana także z sektorem bankowym. Prowadzi szkolenia dla banków z zakresu prawa pracy, polityki kadrowej oraz ładu wewnętrznego i korporacyjnego.

Obraz: