Poradnik studencki dot. karty PEKA

Body: 

Zaczynasz studia i chciał (a)byś jak najszybciej załatwić formalności z aktywacją Elektronicznej Legitymacji Studenckiej? Jesteś na II roku studiów i szukasz sposobu jak unikając kolejek kupić bilet semestralny? Podpowiadamy jak to zrobić.

 

Studentki i studenci  I roku mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką  w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Daje im to możliwość zapisania biletu okresowego lub doładowania i korzystania z tzw. tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków.

Wystarczy złożyć przez Internet wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM. Skorzystanie z Internetu skraca czas - dlatego polecamy ten sposób. Jak to zrobić? Zobacz link: https://www.ztm.poznan.pl/pl/peka-info/els-eld-elna-inne-karty-w-systemie-peka/

Studentki i studenci II roku wzwyż, którzy mają już ELS aktywną w systemie PEKA, nie muszą odwiedzać Punktów Obsługi Klienta ZTM w celu zapisania ulgi studenckiej na karcie. Jest ona zapisywana automatycznie na koncie PEKA przy przedłużeniu ważności legitymacji (zapis ulgi w systemie PEKA nastąpi kolejnego dnia po jej wprowadzeniu przez uczelnię).

Bilet semestralny można kupić przez Internet - poprzez stronę www.peka.poznan.pl oraz w biletomacie. To proste i wygodne - zobacz link: https://www.ztm.poznan.pl/pl/peka-info/doladowanie-karty-peka-przez-internet/

tPortmonetka:

Studentki i studenci chcący korzystać z 50-procentowej ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce muszą zapisać to uprawnienia na karcie PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. W przypadku braku zapisania informacji o uldze na karcie, system PEKA będzie pobierał z tPortmonetki opłatę normalną.


Załączniki

Obraz: