Otwarte warsztaty praktyczne "Podstawy Zarządzania Projektami" za nami

Body: 

W weekend 30-31 maja w WSZiB w Poznaniu przy ul. Roboczej 4 odbyły się otwarte Warsztaty Praktyczne „Podstawy Zarządzania Projektami”.

Celem 2-dniowych warsztatów kierowanych do wszystkich osób zaangażowanych w realizację zadań biznesowych, projektów informatycznych, wydarzeń kulturalnych i innych eventów i przedsięwzięć było poznanie metod i narzędzi skutecznego osiągania celów biznesowych.

W zajęciach prowadzonych przez Wykładowcę WSZiB – Tomasza Boruckiego (członek zarządu Management Training and Development Center) wzięło udział 9 osób, w tym pracownicy Uczelni.

Dwudniowe szkolenie, którego program obejmował tematykę pierwszego modułu studiów podyplomowych Praktyczne Aspekty Zarządzania Projektami przebiegało w bardzo pracowitej atmosferze. Uczestnicy wiele się nauczyli, zarówno od prowadzącego jak i od samych siebie nawzajem. Nawiązały się także nowe znajomości – zarówno towarzyskie jak i biznesowe.

Podczas 16 godzinnego warsztatu Uczestnicy dowiedzieli się m. in. jak właściwie określać cele, wymagania, ograniczenia i założenia projektu;  zrozumieli kim są interesariusze – kto jest odbiorcą, kto sojusznikiem a kto jest wrogiem naszego projektu; nauczyli się struktury podziału pracy (WBS), planowania czasu i kosztów oraz wiele innych.

Każdy z Sałuchaczy zaliczył warsztaty i otrzymał certyfikat ukończenia sygnowany przez MT&DC PMI R.E.P. potwierdzający uczestnictwo i zdobycie 16 punktów PDU.

Obraz: