Dzień sportu 2018

Body: 

W niedzielę, 3 czerwca 2018 r. odbył się Dzień Sportu w sprawdzonej po raz kolejny formie.

W trybie rotacyjnym odbywały się zajęcia z: fitnessu, dietetyki, krav magi oraz prezentacji o jachtingu i dobrych praktykach żeglarskich.

Od samego rana na placu przy Uczelni odbywały się zajęcia fitness  z przesympatyczną instruktorką Grażyną, przy muzyce granej przez naszego studenta Marka, który jest fascynatem i kolekcjonerem winyli, a także Mistrzem Polski Juniorów w biegu na 100 m !!!

Dietetyczka Paulina przybliżyła studentom zasady racjonalnego żywienia, wskazały jakie produkty i dlaczego najlepiej spożywać, a jakich unikać. Omówione zostały także główne mity dietetyczne, które słyszymy każdego dnia. Nie obyło się oczywiście bez omówienia piramidy żywieniowej oraz wskazania głównych aspektów racjonalnej i zdrowej diety. Na koniec, jako że jemy oczami przedstawiono kilka interesujących, niedrogich i szybkich do przygotowania dań, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe!

Trener Krav Maga Robert wprowadził studentów do świata skutecznej samoobrony. Uczestnicy zapoznali się z podstawami teorii, a po rozgrzewce przeszli do "ataku" :). Przez 90 minut zapoznali się z działaniem psychiki ludzkiej w sytuacji zagrożenia, nauczyli się jak reagować w sytuacji zagrożenia, a także przećwiczyli kilka sprawdzonych i skutecznych uderzeń na różne partie ciała.

4 blokiem zajęć było spotkanie z Prorektorem Ryszardem Orliński, doświadczonym żeglarzem, który wprowadził studentów w tajniki śródziemnomorskich rejsów. na morski szlak. Słuchacze zapoznali się m. in. z budową jachtu, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i planowaniem wypraw morskich.

Cały dzień towarzyszyła nam cudowna pogoda, a dodatkową atrakcją był całodzienny piknik z grillem i atrakcyjnymi napojami. Jeden z napojów serwowany był z niezwykłego dystrybutora – była to specjalna wersja imprezowa „innowacyjnego modułu do dystrybucji płynu do spryskiwaczy SCREEN WASH”, za który nasz student Marek otrzymał nagrodę podczas XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018!

   

Bardzo dziękujemy za udział naszym Studentom, Instruktorom, Władzom i Gościom! Do zobaczenia za rok!  :)

Obraz: